Nefestík je taková malá, až rodinná, přehlídka nezávislé, nekomerční, alternativní, undergroundové a jiné divné umělecké tvorby.

Každým rokem se pořadatelský tým (aka Nepal, z.s.) snaží naservírovat velectěnému publiku to nejzajímavější, co se objevilo na jihozápadočeské klubové scéně nebo alespoň pozvat nějaké vystupující, kteří u nás ještě nehráli. Vyjímky samozřejmě potvrzují pravidlo. Stylový záběr je široký jak delta Dunaje nebo alespoň soutok Labe s Vltavou. Od ujetého folku přes rytmy reggae a punk až po post hard core, drum´n ´bass či psy trance. Nedílnou součástí festivalu je i řádka divadelních vystoupení a skečí nebo filmový klub zaměřený zejména na studenskou a neprofesionální tvorbu.

Prehistorie festiválku se datuje kamsi do léta 2003, kdy na fotbalovém hřisťátku na pokraji nepomucké čtvrti Zelený Důl vypukl první NepalFest (RIP 2007). Jeho klidnější a menší potomek či reinkarnace se od června 2010 zjevuje každým rokem pod krycím jménem Nefestík přímo v centru města. Nejprve na Malé letní scéně a po zákazu ze strany tehdejšího vedení města již definitivně (od r. 2012) na Zelenohorské poště

Mapa areálu:

 

Takže dnes se koná Nefestík v takovém milém domácím prostředí, prostě u nás na zahradě. Bar (s nevšední nabídkou rumů) je v bývalém čeledníku, na dvorku stojí pódium, z kolny na nářadí vznikne improvizovaný výčep s buřtotékou, v domě se najde místo i na čajovnu a galerii, ve sklepě vypuknou DJské orgie a nocovat se dá hned vedle na pastvě u ovcí. Dorazí hromada známých, ale i úplně náhodní návštěvníci, ale všichni jsou dohromady jako jedna velká rodina. Ne nadarmo akce v leččems připomíná undergroundové festiválky let jinak temně normalizačních. Ostrůvky svobody uprostřed hromady sraček.

Celá akce stojí na lásce, radosti, nadšení, dobrovolnících.

Akce je zároveň benefiční. Výtěžek poputuje na dobročinné účely. Na jaké? O tom rozhodnete Vy, účastníci festivalu!

Pokud Vás akce oslovuje, neváhejte a pojďte s námi oslavit příchod léta!


Partneři: