Positive Mind

Main stage / Pátek 23.6.2017

justice-core
 

Kapela Positive Mind existuje od roku 1998, vydala 2 EP, přičemž to druhé (Lost Kids) ji vyneslo na klubové scéně do celorepublikového povědomí.

Po třech letech od druhého EP Lost Kids kapela Positive Mind vydává první dlouhohrající desku Silence gives consent. Jedná se o dvojdisk CD a DVD.

Vyjma skladby Lost Kids, které se na desce dostalo nového zpracování, na albu najdete 11 nových skladeb, jež posunují kapelu do dalšího levelu své existence: odproštěnou od minulosti klasického hard-core, bohatší na aranže a nešetřící kompaktními melodiemi. Album produkoval J.J.Šimon a je to znát.

Na albu hostuje Ema Brabcová (ex-Khoiba, ex-Roe-deer). Svým jedinečným hlasem, jež v Čechách prakticky nemá konkurenci, vyšperkovala skladbu Truth hunters´engine.

Booklet alba opatřil svými nejlepšími díly šedesátiletý malíř celoevropského formátu Václav Malina, front cover celého kompletu naopak mladistvý zjev české výtvarné scény Pavel Příkaský.

DVD obsahuje celý koncert z plzeňského Buena Vista Clubu a kratičký dokument o kapele. Brutální střih zpracoval vynikající střihač a režisér Ondřej Urbanec (jinak basák 100C).
K desce odjeli 2 turné, čítající něco kolem 65 koncertů.

Pak přichází změny v sestavě, služebně nejstarší členové se rozhodli věnovat se nehudebním aktivitám. Po skoro třech letech hledání a zkoušení se sestava ustálila. Zpěvu se zhostil Albert Švec (ex-Eine kleine bang bang, Adolpho band), bicí Jan Štěpánek (ex-Dive, ex-Different Disco, ex-Grind 6.4) a druhé kytary Pavel Fryč (ex-Minute of fame) který převzal party po Martinovi Bendiakovi (Bed Sores, Zubathaa), který s PM novou desku The Individualist nahraje, ale po křtu na vlastní žádost odchází.

The individualist je druhým dlouhohrajícím albem a první LP deskou. Vychází opět vlastním nákladem. 

Klip k písni Not for me režíroval Tonda Procházka mladší (24Audiovisual, Rentalfilmtech) a hlavních rolí se zhostila herečka Kristýna Leichtová a Albert Švec. Ve vedlejších rolích se obejvuje celá kapela, ale mimojiné i zpěvačky Bára Zemanová a Ema Dietrichová-Brabcová.

K nové desce koncertují u nás, v Rakousku, Polsku a Švýcarsku.

Web
Facebook
Bandzone


Partneři: