Sonas (SRB)

Main stage / Sobota 17.6.2023

Sonas je eklektická hudební skupina, která kombinuje progresivní elektronický zvuk s rytmickým groovem a chytlavými melodickými vokálními linkami. Sonas oceňuje různé kultury, což se odráží v prolínání zvuku (moderního a starověkého, východního a západního) a vícejazyčném vyjádření ve skladbách. Přestože převažuje anglický jazyk, texty byly psány v arabštině, španělštině a srbštině. V současnosti pracují na albu a některé nevydané skladby byly představeny živě na festivalu Zelenkovac Jazz Fest v Bosně v červenci 2022, který má 23letou tradici.

Členové kapely:
Sara Vuletić: hlavní zpěvačka a textařka, unikátní tím, že zpívá v různých jazycích a je školená v zpěvu populární hudby u uznávané hudebnice Madam Piano, momentálně absolvuje 5letý program starověkého byzantského zpěvu. Od teenagerství se zapojuje do hudebních projektů jako sólistka, včetně spolupráce s norským skladatelem Vladimirem Puhalacem, vystupování v Srbsku, regionu a Norsku. Má bakalářský titul v arabštině a literatuře a magisterský titul z kulturní politiky a managementu z Univerzity Lyon 2 ve Francii. Žila deset let v Ománu a Dubaji, kde pracovala v oblasti jazyka, umění a kultury. Je také programovou ředitelkou Nového Sadu, Evropského hlavního města kultury, kde kuruje hudební program s týmem; včetně účasti na hudebních konferenčních panelech jako odborná řečnice na Pin Music Conference Skopje, Budapest Ritmo Conference, Changeover Festival Belgrade.

Branko Popović: oceněný bubeník a hudebník, držitel ceny Zildjian, absolvent Berklee College of Music v Bostonu, USA. Má více než 20letou zkušenost s hraním s nejslavnějšími regionálními a mezinárodními popovými a jazzovými hudebníky po celé Evropě, Spojených státech a v regionu, včetně druhého místa v soutěži Eurovize v roce 2004 v Istanbulu s Zeljkem Joksimovicem a vydání 4 studiových alb s Belgrade Dixieland Orchestra. Vytvořil si vlastní styl hry, kombinující balkánské nestandardní rytmusy a vytvářející velmi složité rytmické struktury jako je 17/8, 27/8, 29/8, 33/8. Zakladatel Online Drummers Academy.

Nymf: holandský hudební producent, DJ a instruktor tanečního žuku sídlící v Amsterdamu. Jako dítě se začal učit a hrát na různé nástroje, což mu hodně pomohlo v celistvém pochopení složitosti hudby a hudební produkce. V roce 2012 začal míchat vlastní hudbu. Jeho velkou vášní je remixování přímo na jevišti. Je známý svými styly electro, trans, hip hop a experimentální hudby s dominujícím žuku beatem. Jako DJ hrál na akcích jako Zouk ME (Dubaj), Zouk Devils (Mataro, Španělsko), Zouk Elements (Zouk in Heaven Portugalsko a Srí Lanka), Dutch Zouk Congress, Kiev Zouk Festival, Gdaňsk (Polsko), SoulZouk Weekend (Bonn), ZoukMass (Bremen) a dalších festivalech po Evropě a Rusku.

 

Bandcamp


Partneři: