Dave Trumpeteer

Bar stage / Sobota 15.6.2019

MC / live trumpet

Zpěvák a trumpetista, začínající pod pseudonymem MC Dawe, se na hudební scéně pohybuje již od roku 2006, kdy se stal jedním z nově přibraných členů Ska kapely Basta Fidel. Hned na začátku svého působení v této kapele, se podílel na vydání první desky „Plezír“, za kterou Basta Fidel získali nominaci na žánrovou cenu Anděl 2006.

S touto kapelou se mu dvakrát povedlo dobýt pomyslný vrchol české klubové kapely, za který jistě můžeme považovat vyprodané koncerty v Lucerna Music Baru nebo Rock Cafe. V souvislosti s živými kapelami bychom mohli dál pokračovat velkým množstvím hostování, kdy za zmínku stojí například jeho vystupování v Le Pneumatiq.

Zkušenosti ovšem sbíral i vystupováním se sound systémy. V letech 2006 a 2007 jako člen Tuzzex Sound Systemu, nebo po roce 2008 jako člen Basetix Unity, kdy získal 3. místo na Drum’n’bass Awards v kategorii MC roku. Široký hudební záběr a umění improvizace. Svým charakteristickým vokálem a trumpetou doprovázel také celou řadu djs. (Raggamuffin Whiteman, Tony Maroni, Mikkim, MgL, Koogi, Pixie, Friky, Babe Ln, Parallel Activity a mnoho dalších…) 

V undergroundových prostorách klubů Cross Club, Matrix nebo Chapeau Rouge a v line-upech několika festivalů, se zrodila temná hvězda českých urban žánrů v čele s drum’n’bass nebo reggae muzikou. Člověk, který ví kdy a jak chytit mikrofon do ruky, nezávisle na počtu fanoušků kolem něj. Originálním a nezaměnitelným způsobem spojuje elektronickou hudbu s živým nástrojem a zpěvem. I to je jedním z důvodů, proč je pravidelným hostem na většině velkých festivalů u nás. 

Každoročně také učinkuje v čele průvodu Million Marihuana March, pořádaný Legalizaci.cz, jenž je součástí celosvětové kampaně M.M.M. Po boku Dj a producenta Mikkima (Big Bong Records) dál vystupuje nejen u nás, ale i v Německu, Polsku, Rakousku, Maďarsku nebo na Slovensku.

Radost, zpěv a trumpeta vedla Davida do vln electroswingu. Společně s Dj Mgl nastartoval nový projekt USB / Universal Swing Brothers /. A tak před českou electroswingovou scénu postavili téměř bezkonkurenční projekt, se kterým mohou slavit úspěchy. Výsledkem je show, která pohltí všechny bez rozdílu věku. V electroswingové scéně je Dave Trumpeteer dále k vidění s Dj Swing Garden nebo Max W., kteří společně s houslistou Manouche O’Horse založili nový semi-live projekt The Swingin‘ Travellers - koncept na pomezí baskingu a klubové párty, se kterým už za sebou mají úspěšné turné po Irsku.

Dave Trumpeteer, má za sebou stovky koncertů a zkušeností možná i ze všech aktuálních žánrů za posledních deset let. Je nepřehlédnutelná postava mezi českými MCs, která z řady vystupuje svou obrovskou muzikálností, citem pro rytmus a typickým projevem na pódiu. Není u nás, ba dokonce i ve světě, příliš mnoho MCs, kteří vědí, kdy mlčet a kdy naopak správně zasáhnout do dění na party. On je jedním z těch, který to dělá velmi dobře a své publikum si tak umí během pár minut dokonale podmanit. 

Když k jeho charakteristickému vokálu přidá ještě jeho živou hru na trumpetu, není pak pochyb, že před Vámi stojí jeden z nejoriginálnějších MCs, kterého může současná scéna nabídnout.
 


Facebook


Partneři: